UA-92675026-1

انواع مبلمان شهری

By ۱۸ اسفند, ۱۳۹۴ مقالات مبلمان شهری

مبلمان فضاهای شهری

مبلمان شهری خود انواع مختلفی دارد که هر کدام، از حیطه طراحی شهری، در راستای هویت شهر و سیمای آن گام بر می دارد و آینه ای از فرهنگ شهر است، که از انواع این مبلمان می توان به صندلی ها و نیمکت ها، ایستگاه های اتوبوس، سطل های زباله، بیلبوردها و تابلوهای آگهی، نمادهای شهری و… اشاره کرد که خصوصیات منحصر به فرد هر کدام از این مبلمان ها نیز از اهمیت خاصی برخوردار است، چراکه با طراحی درست و مناسب هر کدام از آنها با توجه به خصوصیات و نحوه مکان یابی مناسب، می توانند در جهت تأمین نیاز شهروندان و القای هویت آنها نقش مؤثری را ایفا کنند.

انواع مبلمان شهری

انواع مبلمان شهری

اجزای مبلمان شهری

اجزای مبلمان شهری دو ویژگی اساسی دارند: کارکردی بودن و زیبایی، که در صورت داشتن هر دو ویژگی می‌توانند نیاز عملکردی و بصری شهروندان را همزمان برآورده سازند. البته این امر، مستلزم در نظر گرفتن مقوله‌های متعددی در طراحی اجزای مبلمان شهری است که نه تنها رنگ، هماهنگی با محیط پیرامون، دوام، ایمنی، و اقتصادی بودن آنها مورد نظر است، بلکه باید از نظر عملکردی، جانمایی مناسبی در سطح شهر داشته باشند تا بتوانند پاسخگوی نیاز شهروندان باشند.

انواع مبلمان شهری

انواع مبلمان شهری

یکی از ویژگی های مهم اجزای مبلمان شهری وابستگی آنها به فرهنگ است. یعنی از فرهنگ و هویت شهر که متأثر از فرهنگ و هویت شهروندان است نشأتمی گیرند.

انواع مبلمان شهری

انواع مبلمان شهری

امروزه در طراحی شهرها، نحوه مبلمان فضاهای شهری از اهمیت ویژه ای برخوردار است به عنوان مثال روشنایی معابر شهری و خیابان ها، نصب علائم راهنمائی و رانندگی، جاگذاری و مکان یابی مناسب سطل های آشغال، طراحی مدرن فضاهای سبز، طراحی مناسب میادین و بلوارها، نمادها و مجسمه ها، پارک ها و فضاهای عمومی و… همه از انواع مبلمان شهری محسوب شده و باید متناسب با بافت فرهنگی و هویتی شهر و شهروندان و استعدادها و ظرفیت های منطقه باشد.

آرشیو مطالب

جولای 2017
ش ی د س چ پ ج
« مارس    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

نمونه محصولات

لینک های ارتباطی با شرکت سپهر صنعت آداک