پایه پرچم نصب شده همراه با پروژکتور های led

پایه پرچم مرتفع
برج یا دکل پرچم
محل نصب پروژکتور
موتور گیربکسی
پروژکتورهای led

پایه پرچم

پایه پرچمپرچم یا بیرق که به عنوان نشانه ای از زمان باستان تا کنون به عنوان نشانه استفاده گردیده از اهمیت ویژه ای در این دوران برخوردار گردیده است. در ایران پرچم را به نام درفش کاویانی نام گذاری کرده اند، پرچم در هر کشور نشان از نگاه سیاسی و مذهبی آن کشور و شرایط جغرافیایی و سرنوشت ساز در تاریخ یک ملت می باشد. که در هر کشور از رنگ های مختلف در پرچم استفاده می گردد که به عنوان هویت آن کشور به شمار میرود.

امروزه در ورودی هر شهر از پایه پرچم با سایزهای مختلف با توجه به موقعیت اجتماعی و آب و هوایی آن شهر استفاده می شود. پایه پرچم های مورد استفاده باید دارای استانداردهای محاسباتی دقیق و ملحوظ نمودن استاندارهای لازمه باشند که در اثر بارهای وارده یا شرایط جوی نامناسب دچار واژگونی و یا خمش نشوند. سیستم روتیشن که از پیچیدن پرچم به دور پایه جلوگیری می کند در تمامی دکل های پرچم این شرکت مورد استفاده قرار می گیرد.

 

متریال های به کار برده شده در پایه پرچم

معمولا ورق به کار رفته در سازه های پایه پرچم ورق های گالوانیزه گرم st37 ساخت کارخانه معظم فولاد مبارکه می باشد، که ضخامت این ورق ها با توجه به ارتفاع پایه پرچ متفاوت است. این سازه ها از ارتفاع 6 تا 70 متری مورد استفاده قرار می گیرد. در پایه های کوتاه 6 تا 12 متری میتوان از لوله در مقاطع مختلف برای ساخت آن استفاده کرد ولی در پایه های بلند از 25 تا 70 متری با توجه به مشکلات حمل بهتر است از ورق های گالوانیزه با مقاطع مختلف و ضخامت های مختلف استفاده کرد. پایه های کوتاه دارای سیستم ساده ای میباشند که نیاز به گیربکس ندارد ولی در پایه های بلند از گیربکس های برقی برای بالا و پایین شدن پرچم استفاده می شود، در حال حاضر در پایه پرچم های مرتفع بیش از 25 متر می بایست از مقاطع چند وجهی استفاده کرد.

 

مزایای استفاده از مقاطع چند وجهی در پایه پرچم

استفاده از مقاطع چند وجهی مزایای بسیاری دارد که در ذیل به برخی از آن ها اشاره می گردد:

– سرعت در تولید پایه پرچم و عرضه به مشتری

– سهولت در مونتاژ سریع

– قابلیت تولید در ابعاد متغیر  با توجه به نیاز مشتری

– مقاومت قابل قبول در برابر عوامل محیطی

 – المانی ماندگار، چشم نواز با توجه به سایر المانهای شهری

– پایین بودن هزینه های خرید و سرویس نگهداری

 

مراحل تولید پایه پرچم

انتخاب سایز پایه و سپس انجام امور محاسباتی مهندسی برای انتخاب ورق. پس از برش ورق ها و جوشکاری و سپس گالوانیزه و بعد از انتخاب و تکمیل کلیه قطعات از قبیل موتور و گیربکس و سیم بکسل ارسال برای مونتاژ در محل توسط نصاب. اکنون در بسیاری از شهرهای ایران المان دکل پایه پرچم بعنوان نشانه ای از شهر و یا مرکز شهر شناخته شده است. بسیاری از مسافران شهر را با پایه پرچم به سوی مرکز شهر یا آدرس راهنمایی می کنند. از طرفی پرچم آویخته شده از پایه پرچم نمادی از مراسم ملی و یا مذهبی آن شهر دارد.

 

پایه پرچم
دریافت 148رای - 3.9

نمونه تصاویر