پایه پرچم

پایه پرچم , برج پرچم و یا دکل پرچم:  پرچم یا بیرق که به عنوان نشانه ای از زمان باستان تا کنون به عنوان نشانه استفاده گردیده از اهمیت ویژه ای در این دوران برخوردار گردیده است. در ایران پرچم را به نام درفش کاویانی نام گذاری کرده اند، پرچم در هر کشور نشان از نگاه سیاسی و مذهبی آن کشور و شرایط جغرافیایی و سرنوشت ساز در تاریخ یک ملت می باشد. که در هر کشور از رنگ های مختلف در پرچم استفاده می گردد که به عنوان هویت آن کشور به شمار میرود.

مراحل تولید پایه پرچم

انتخاب سایز پایه و سپس انجام امور محاسباتی مهندسی برای انتخاب ورق. پس از برش ورق ها و جوشکاری و سپس گالوانیزه و بعد از انتخاب و تکمیل کلیه قطعات از قبیل موتور و گیربکس و سیم بکسل ارسال برای مونتاژ در محل توسط نصاب. اکنون در بسیاری از شهرهای ایران، المان دکل پرچم بعنوان نشانه ای از شهر و یا مرکز شهر شناخته شده است. بسیاری از مسافران شهر را با دکل های پرچم به سوی مرکز شهر یا آدرس راهنمایی می کنند. از طرفی پرچم آویخته شده از این محصول نمادی از مراسم ملی و یا مذهبی آن شهر دارد. برج نوری نیز محصولی بسیار مشابه، تولید قدرتمند دیگر از شرکت فنی مهندسی سپهر صنعت آداک بوده است.

تاثیر بر موقعیت اجتماعی شهری

امروزه در ورودی هر شهر از پایه پرچم با سایزهای مختلف با توجه به موقعیت اجتماعی و آب و هوایی آن شهر استفاده می شود و باید دارای استانداردهای محاسباتی دقیق و ملحوظ نمودن استاندارهای لازمه باشند که در اثر بارهای وارده یا شرایط جوی نامناسب دچار واژگونی و یا خمش نشوند. سیستم روتیشن که از پیچیدن پرچم به دور پایه جلوگیری می کند در تمامی دکل های پرچم این شرکت مورد استفاده قرار می گیرد.

متریال های کاربردی در پایه پرچم

معمولا ورق به کار رفته در سازه های دکل های پرچم ورق های گالوانیزه گرم st37 ساخت کارخانه معظم فولاد مبارکه می باشد، که ضخامت این ورق ها با توجه به ارتفاع دکل های پرچم متفاوت است. این سازه ها از ارتفاع 6 تا 70 متری مورد استفاده قرار می گیرد. در پایه های کوتاه 6 تا 12 متری میتوان از لوله در مقاطع مختلف برای ساخت آن استفاده کرد ولی در پایه های بلند از 25 تا 70 متری با توجه به مشکلات حمل بهتر است از ورق های گالوانیزه با مقاطع مختلف و ضخامت های مختلف استفاده کرد.

پایه های کوتاه دارای سیستم ساده ای میباشند که نیاز به گیربکس ندارد ولی در پایه های بلند از گیربکس های برقی برای بالا و پایین شدن پرچم استفاده می شود، در حال حاضر در برج پرچم های مرتفع بیش از 25 متر می بایست از مقاطع چند وجهی استفاده کرد.

مزایای استفاده از مقاطع چند وجهی

استفاده از مقاطع چند وجهی مزایای بسیاری دارد که در ذیل به برخی از آن ها اشاره می گردد:

 

 •  سرعت در تولید و عرضه به مشتری
 •  سهولت در مونتاژ سریع
 •  قابلیت تولید در ابعاد متغیر  با توجه به نیاز مشتری
 •  مقاومت قابل قبول در برابر عوامل محیطی
 •   المانی ماندگار، چشم نواز با توجه به سایر المانهای شهری
 • پایین بودن هزینه های خرید و سرویس نگهداری

پایه پرچم
4 امتیاز از 235 رای

امتیازات پایه پرچم های سپهر صنعت آداک

کیفیت گالوانیزه

100%

قدرت گیربکس

97%

کیفیت خم و ورق

98%

اجزاء تابلو برق

95%
در حال اهتزاز پرچم بر روی پایه پرچم نصب شده
برج یا دکل پرچم
تابلو برق
پایه پرچم سپهر صنعت آداک

ارسال دیدگاه، سوالات و پیشنهادات، از گفتگو با شما خوشحال خواهیم شد.

2 نظر

 • احمدرضا گفت:

  سلام پایه پرچم یا دکل پرچم شبیه برج نوریه ساختش؟

  • Web Master گفت:

   سلام دوست عزیز، پایه پرچم و دکل پرچم در استفاده از مواد مصرفی و نوع ساختار بسیار به دکل برج نوری شبیه هستند. میتونید صفحه برج نوری ما رو هم ببینید و در صورت لزوم جهت مشاوره با کارشناسان ما در واحد پشتیبانی فنی میتونید تماس بگیرید. شماره های تماس : 88104805 – 88108581 – 88108578 .

نظرتان را بگویید