نکات خرید تلویزیون شهری

در خرید تلویزیون شهری، مانیتورهای بزرگ Led شهری، نکات کلیدی زیر منجر به تعیین قیمت و کیفیت در بحث تلویزیون های شهری خواهد شد.

 

ال ای دی (Led Chip)

چیپ یا تراشه ال ای دی، نکته کلیدی بسیار مهم برای طول عمر صفحه نمایش تلویزیون شهری است. همچنین فرایند کپسوله کردن ال ای دی، در کیفیت صفحه نمایش بسیار مهم است. ال ای دی های برخی شرکت ها روشنایی بیشتر، رنگ شفاف تر و یکنواختی در طول موج رنگ های ال ای دی را به همراه دارد و موجبات فراهم آمدن تصویری یکنواخت را به شما خواهند داد.

 

 

تلویزیون شهری

تلویزیون شهری

 

برد ماژول (Pcb Module)

همه دیود های ال ای دی ، آی سی ها ، خازن ها و مقاومت ها بر روی برد قرار می گیرند که انواع مختلفی دارد و به صورت بردهای پلاستیکی و آلومینیومی و… ساخته می شوند. کیفیت ساخت برد، تاثیر بسزایی در کیفیت تصویر تلویزیون های شهری دارد. اگر از بردهای باکیفیت استفاده نشود، پس از چند ماه شروع به جذب رطوبت هوا می کند و سیم کشی ها و اتصالات شروع به فرسوده شدن می کنند.

 

آی سی (IC Drive)

آی سی درایو، کنترل داده ها و برق را برای ورود به ال ای دی بر عهده دارد. و کار اصلی آن تعیین مقدار خاکستری رنگ تصویر و همچنین میزان رفرش ریت تصویر می باشد.

 

پاور (Power Supply)

منبع تغذیه تلویزیون های شهری همانند قلب برای بدن انسان عمل می کند و از دیگر نکات خرید تلویزیون شهری محسوب می شوند. پاورهای مختلفی در بازار موجود می باشند که مشهورترین نوع پاورها، پاورهای Mean Well هستند که از کیفیت بسیار مطلوبی برخوردار هستند. پاورهای استفاده شده در نمایشگرهای غول پیکر شهری از نوع Mean Well می باشد .

 

کابینت (Cabinet Led)

کابینت های استفاده شده در تلویزیون های شهری باید مهرو موم شده برای گرد و غبار و همچنین ضد آب باشند که انواع مختلفی دارند و از لحاظ ظاهری بسیار متفاوت می باشند و بستگی به نیاز مشتری حتی به اشکال غیر طبیعی نیز می توان سفارش داشت. این کابینت ها به دو دسته عمده آهنی و آلومینیومی تقسیم می شوند. که همانگونه که مشخص است از آلومینیوم به منظور سبک کردن وزن کابینت برای قابل حمل بودن تلویزیون های شهری استفاده می شود.

ولی برای استفاده ثابت و نصب در یک مکان حتما از کابینت آهنی استفاده می شود که از لحاظ اقتصادی به صرفه باشد. کابینت های وارداتی از لحاظ کیفیت با کابینت های دست ساز داخل بسیار متفاوت می باشد. بارزترین تفاوت آن در یکنواخت نشدن تصویر در سایزهای بزرگتر از 6 متر مربع می باشد که از لحاظ کیفیت، سطح پایینی دارند. کابینت های وارداتی کیفیت بالا ، دارای قفل های سریع در دو پهلوی کابینت می باشد که به یکنواخت شدن تصویر در سایزهای بزرگ کمک کرده و سادگی در نصب و سرعت اجرا را فراهم می کند.

 

کابل های برق و دیتا (Dat & Power Data)

بسته به نوع استفاده مختلف از نمایشگرهای غول پیکر شهری، دو نوع کابل و دیتا در ساخت کابینت استفاده می شود. آن دسته از کابل های دیتا و برقی که از داخل کابینت به یکدیگر متصل می شوند که معایب ان ایجاد تداخل الکتریکی در مدارها و پایین آمدن کیفیت تصویر به لحاظ ایجاد میدان های مغناطیسی اطراف برد و آی سی ها و همچنین نصب کند و پر زحمت کابینت ها به یکدیگر می باشند. و همچنین در دوره استفاده از تلویزیون اگر این کابل ها قطع شوند زمان خاموشی تلویزیون به لحاظ تعویض این کابل ها طولانی تر خواهد بود .

ولی دسته دوم ، کابل هایی هستند که از پشت کابینت به یکدیگر متصل شده اند و به راحتی و با نهایت سرعت قادر به تعویض و یا نصب کابل ها خواهید بود و اگر مشکلی در آن ها به وجود بیاید به راحتی قابل رویت می باشد. به لحاظ اینکه این کابل ها خارج از محدوده برد و ای سی ها و… هستند دیگر تداخل مغناطیسی به وجود نمی آید و در بهبود کیفیت و یکنواختی تصویر بسیار کارآمد می باشد.

 

تلویزیون شهری

تلویزیون شهری

 

ماسک ماژول (Module Mask)

ماسک های تلویزیون های شهری انواع مختلفی دارد، که قابلیت ضد آب بودن را به لحاظ نقاب روی ماسک دارا هستند و جریان برف و باران را به سمت خارج هدایت می کنند. که خود موجب روشنایی بیشتر نمایشگر می شود.کیفیت ماسک را به لحاظ تجربه می توان دریافت و از نوع مرغوب ان استفاده کرد. به لحاظ اینکه بستگی به مواد سازنده و نوع قالب ماسک دارد.و از لحاظ نرمی، سفتی و استحکام باید دارای تعادل باشد.

 

تلویزیون های شهری به چند گروه تقسیم می شوند؟

همانطور که می دانید تلویزیون شهری بطور کلی به دو دسته زیر تقسیم بندی می شوند:

 

  • Indoor: برای محیط های سرپوشیده و محافظت شده از رطوبت، بارش باران و شرایط ایمن تر استفاده می شود.
  • Outdoor: برای محیط های باز که در معرض بارش برف و باران و آلودگی های زیست محیطی هستند مورد استفاده قرار می گیرند.