قطعات تشکیل دهنده برج نوری
سبد
پروژکتور
بولت و مهره
پایه برج نوری ( شابلون پایه)
آرماتور فولادی

برج نوری

 

برج نوری که به آن برج روشنایی و دکل روشنایی نیز می‌گویند، برای روشنایی محوطه‌های بزرگ مانند پارک‌ها، تفرجگاه‌ها، میادین،خیابان‌ها، پل‌ها، محوطه ساختمان‌ها (مانند بیمارستان‌ها، کارخانجات و…) استفاده می‌گردند. همانطور که می دانید پروژکتور led نیز از جمله محصولات مکمل برج های نوری است.

بسیاری از شهرداری های بزرگ دنیا که در راستای زیباسازی شهر خود اقدام به خرید انواع تجهیزات نوری می کنند، برج های نوری را در اولویت های بالاتری از المان های شهری زیباسازی مدنظر قرار می دهند. برای مثال شهرداری میلان در سال 2003 مبلغی در حدود 90 هزار یورو در راستای آماده سازی شهر میلان برای استقبال از توریست های کریسمس صرف خرید تجهیزات نوری (از قبیل برج های نوری) نمود (اسپاتنیک – می 2003).

 

خریداری برج نوری

قبل از خرید برج نوری لازم است تا با کارشناسان مربوطه موارد فوق را بررسی نموده و مطابق با نیازها، پتانسیل ها و زیرساخت های شهر یا روستای مدنظرتان مشورت بفرمایید. کارشناسان آماده پاسخگویی به شما هستند.

آیتم هایی که باید در برج‌های نوری بررسی شوند:

 

  • سرعت باد و نیروهای فشار باد در منطقه
  • ساختار زمین و جنس خاک
  • وزن برج برای محاسبه فونداسیون
  • مقاومت در برابر زلزله و دیگر بلایای طبیعی
  • رعایت استانداردهای بین المللی
مشخصات فنی برج نوری

برج‌های نوری در ارتفاع‌های متداول بین 12 تا 60 متر در سه طرح سبد ثابت، سبد متحرک با هندل دستی و سبد متحرک با موتور الکتریکی تولید می‌گردند. (توضیحات تکمیلی ویکی پدیا)

سطح خارجی این برج‌ها توسط گالوانیزه گرم محافظت می‌شود و قطعات آن‌ها به صورت اورلب مونتاژ و ایمنی سبد این برج ها توسط قفل های اینترلاک و پاراشوت تامین می‌گردد.
این سیستم قفل سبد ضد سقوط در سال 1390 توسط مهندسین شرکت سپهرصنعت آداک طراحی و به تولید رسید. در این سیستم، سبد در هنگام بالا رفتن و یا پائین آمدن اگر دچار پارگی سیم بکسل و یا سقوط مستقیم شود این قفل مانع از سقوط سبد می‌گردد.

برج روشنایی (نوری)
دریافت 209رای - 4.1

میزان امتیازات و برتری های برج نوری سپهر صنعت آداک

کیفیت گالوانیزه

100%

کیفیت خم و ورق

98%

اجزاء تابلو برق

95%

تناسب قدرت گیربکس با وزن سبد

97%

نمونه تصاویر در مورد برج نوری