Skip to main content
پایه پرچم، برج پرچم، لوله پرچم (دکل پرچم سپهر صنعت آداک)
پایه پرچم سپهر صنعت آداک

این مطلب را به اشتراک بگذارید

برج پرچم (دکل پرچم)

برج پرچم – دکل پرچم: پرچم شما نمادی از آن چیزی است که هستید و به چه چیزی اعتقاد دارید. به همین دلیل است که سزاوار پرواز بر روی بهترین دکل موجود است. به عنوان نشانه‌ای از زمان باستان تا کنون به عنوان نشانه استفاده گردیده از اهمیت ویژه‌ای در این دوران برخوردار گردیده است. در ایران پرچم را به نام درفش کاویانی نام گذاری کرده‌اند، پرچم در هر کشور نشان از نگاه سیاسی و مذهبی آن کشور و شرایط جغرافیایی و سرنوشت ساز در تاریخ یک ملت می باشد. که در هر کشور از رنگ‌های مختلف در پرچم استفاده می‌گردد، که به عنوان هویت آن کشور به شمار میرود.

مراحل تولید برج پرچم

انتخاب سایز پایه و سپس انجام امور محاسباتی مهندسی برای انتخاب ورق. پس از برش ورق ها و جوشکاری و سپس گالوانیزه و بعد از انتخاب و تکمیل کلیه قطعات از قبیل موتور و گیربکس و سیم بکسل ارسال برای مونتاژ در محل توسط نصاب. اکنون در بسیاری از شهرهای ایران، المان دکل پرچم بعنوان نشانه ای از شهر و یا مرکز شهر شناخته شده است. بسیاری از مسافران شهر را با دکل های پرچم به سوی مرکز شهر یا آدرس راهنمایی می کنند. از طرفی پرچم آویخته شده از این محصول نمادی از مراسم ملی و یا مذهبی آن شهر دارد. برج نوری نیز محصولی بسیار مشابه، تولید قدرتمند دیگر از شرکت فنی مهندسی سپهر صنعت آداک بوده است.

تاثیر بر موقعیت اجتماعی شهری و جلب گردشگر

امروزه در ورودی هر شهر از برج پرچم با سایزهای مختلف با توجه به موقعیت اجتماعی و آب و هوایی آن شهر استفاده می شود و باید دارای استانداردهای محاسباتی دقیق و ملحوظ نمودن استاندارهای لازمه باشند که در اثر بارهای وارده یا شرایط جوی نامناسب دچار واژگونی و یا خمش نشوند. سیستم روتیشن که از پیچیدن پرچم به دور پایه جلوگیری می کند در تمامی دکل های پرچم این شرکت مورد استفاده قرار می گیرد.

این سازه می‌تواند جاذبه‌ای برای گردشگران باشد و آن‌ها را به شهر جذب کند. افراد ممکن است به دنبال تجربه دیدن این نمادهای بلند و فرازنده باشند که می‌تواند تاثیر مثبتی بر صنعت گردشگری داشته باشد. به طور کلی، به عنوان یک عنصر مهم در زیباسازی شهرها نه تنها زیبایی فیزیکی آن‌ها را افزایش می‌دهد بلکه نمادهای فرهنگی و تاریخی شهر را نیز تداعی می‌کند.

متریال های کاربردی در برج پرچم

معمولا ورق به کار رفته در سازه های دکل های پرچم ورق‌های گالوانیزه گرم ST37 ساخت کارخانه معظم فولاد مبارکه می‌باشد، که ضخامت این ورق ها با توجه به ارتفاع دکل های پرچم متفاوت است. این سازه ها از ارتفاع 6 تا 70 متری مورد استفاده قرار می‌گیرد. در پایه های کوتاه 6 تا 12 متری می‌توان از لوله در مقاطع مختلف برای ساخت آن استفاده کرد ولی در پایه‌های بلند از 25 تا 70 متری با توجه به مشکلات حمل بهتر است از ورق‌های گالوانیزه با مقاطع مختلف و ضخامت‌های مختلف استفاده کرد. پایه‌های کوتاه دارای سیستم ساده‌ای می‌باشند که نیاز به گیربکس ندارد، ولی در پایه‌های بلند از گیربکس‌های برقی برای بالا و پایین شدن پرچم استفاده می‌شود، در حال حاضر در برج پرچم های مرتفع بیش از 25 متر می‌بایست از مقاطع چند وجهی استفاده کرد.

4.3 / 5 - (490 امتیاز)

امتیازات برج پرچم های تولید شده سپهر صنعت آداک

اجزاء تابلو برق

95%

کیفیت خم و ورق

98%

قدرت گیربکس

97%

کیفیت گالوانیزه

100%

مزایای استفاده از مقاطع چند وجهی

  • سرعت در تولید و عرضه به مشتری
  • سهولت در مونتاژ سریع
  • قابلیت تولید در ابعاد متغیر با توجه به نیاز مشتری
  • مقاومت قابل قبول در برابر عوامل محیطی
  • المانی ماندگار، چشم نواز با توجه به سایر المانهای شهری
  • پایین بودن هزینه های خرید و سرویس نگهداری
بیشتر بخوانیم مطالب پربازدید و محصولات مشابه
پاسخ‌گوی سوالات شما هستیم سوال شما توسط کارشناسان سپهر صنعت آداک پاسخ داده می‌شود