Skip to main content
 

ساخت و فروش سفره هفت سین شهری

در ابعاد مختلف با طرح‌های آب نما، سلطنتی، سنتی، کلاسیک و نورانی، با رنگ‌های شاد نوروزی و مقاوم در برابر تغییرات جوی.

نمونه های هفت سین شهری

هفت سین شهری آب نما، نماد بته جقه و طرح اسلیمی

سفره هفت سین شهری فایبر گلس با طرح برجسته

المان تک بعدی – ورق فولادی، رنگ الکترواستاتیک کوره ای

سفره هفت سین شهری

سفره هفت سین – سفره ای که با فرا رسیدن سال نو ایرانیان در منازل، محل کار، میادین می آرایند. این سنت از گذشته کهن جزو آئین باستانی ما بوده، که به کشورهای حاشیه ایران هم منتقل شده است. دیوان امیر بهاءالدین برندق خجندی در سال های 757 – 835 قمری، قدیمی ترین سند ذکر شده هفت سین است. اولین اشاره در تاریخ شاهان ایرانی نیز به زمان ساسانیان و سپس قاجاریان برمی گردد. سلطان احمد میرزا عضدالدوله پسر فتحعلی شاه قاجار به رسم نوروز در، دربار اشاره کرده است. همچنین در سفرنامه تاریخ نگار فرانسوی، هانری رنه و ویلسون نیز ذکر شده که در اواخر قاجار بوده است.

اجزا تشکیل دهنده سفره هفت سین

عدد هفت در میان ایرانیان و در زمان ساسانیان عددی مهم و با اهمیت بر شمرده شده است. در کتاب المحاسن و الاضداد به زبان عربی ذکر شده، ساسانیان، نوروز 7 دانه را بر 7 ستون می کاشتند. در این روز نانی می پختند که در آن از 7 غله گوناگون استفاده شده است. بنابر این سفره هفت سین از 7 نماد اصلی تشکیل شده است. این نمادها نشانه های نو شدن و ثروت، باروری، فراوانی و خوش یمنی بوده است. از کتاب قرآن، آینه و شمعدان نیز برای سلامتی و روشنی استفاده می شود.به طور کلی، اجزا تشکیل دهنده اصلی یک سفره هفت سین شامل : سیب، سنجد، سماق، سیر، سرکه، سبزه، سکه، سمنو است. برپایی سفره هفت سین در میادین شهرها باعث ایجاد فضای مفرح می گردد. همچنین باعث افزایش روحیه‌ نشاط و شادابی در میان شهروندان و مسافران نوروزی می شود.

رابطه فرهنگ با این محصول

زنده نگاه داشتن سنت و آئین های کهن ایرانی، جایگاه ویژه ای از سالهای بسیار دور تا کنون داشته است. همانطور که در سال های اخیر در اکثر کشورهای اطراف دیده شده، به فرهنگ های ایرانی، سمبل ها و نمادهای زیبای ما، بهتر از داخل کشور و با دید ویژه ای پرداخته اند. پس اهمیت این موضوع بر هیچ کسی پوشیده نیست، لازم و ضروریست این سنت های زیبا و باستانی، برای ما و نسل های آینده ما حفظ و گرامی نگاه داشته شود. اجرای این طرح ها در مکان های پر تردد و عمق شهرها، در نظر بینندگان حس آمدن سال نو و امید به زندگی را افزایش داده و باعث زیبایی محیط اطراف و خارج شدن از بافت صنعتی و مدرن شهری خواهد شد.

با توجه به اهمیت این موضوع بر زیباسازی شهری، تولید و ساخت طرح های متنوع این محصول را در شرکت مهندسی سپهر صنعت آداک آغاز کردیم. در نوروز 1393 اولین سفره هفت سین شهری خود را به بازار عرضه کردیم و به جمع تولید کنندگان این المان شهری زیبا پیوستیم.

مکان های مناسب برای اجرای سازه

محل اجرای مناسب معمولا در مکان هایی است که بتواند بیشترین جلوه زیبایی را در آن منطقه نشان داده و باعث جلب توجه مسافران و گردشگران نوروزی شود. یکی از وظایف شهرداری ها زیباسازی محیط شهری در ایام نوروز است. بی شک المان هایی نظیر نیمکت های شهری، گلدان شهری و بسیاری موارد دیگر از مجموعه محصولات در زمینه مبلمان شهری، نقش بارزی در زیبایی شهرها بر عهده دارند.

4.4 / 5 - (165 امتیاز)
بیشتر بخوانیم مطالب پربازدید و محصولات مشابه
پاسخ‌گوی سوالات شما هستیم سوال شما توسط کارشناسان سپهر صنعت آداک پاسخ داده می‌شود