مبلمان شهری

بوسیله 4 سپتامبر, 2018 مبلمان شهری

مبلمان شهری

مبلمان شهری : شرکت سپهر صنعت آداک سال‌هاست با سابقه درخشان در صنعت مبلمان شهری مشغول خدمت‌ رسانی‌ ست. در تعریف مبلمان شهری این گونه باید شروع کرد که: در فضای میان ساختمان‌ها و بناها، عناصر مکملی نیاز است تا زندگی را سامان بخشد، تجهیزاتی که همچون اثاث یک خانه، امکان زندگی را در فضای محصور میان سنگ و بتن و شیشه فراهم آورد.

 

هدف استفاده از مبلمان شهری

هدف طراحی شهری و مبلمان آن ایجاد محیطی خلاق و پرونده برای مردمی است که در آن زندگی می‌کنند. چنین محیطی با گوناگونی بسیار، آزادی انتخاب به افراد می‌دهد و زمینه خلاقیت را فراهم می‌آورد؛ فضای شهر حداکثر ارتباط را با مردم و زیستگاه پیرامونشان برقرار می‌سازد و تنها یک وسیله برای در اختیار گذاردن تمام این‌ها دردست دارد: «امکانات مناسب شهری».

مبلمان شهری به مجموعه وسیعی از وسایل، اشیاء، دستگاه‌ها، نمادها، خرده بناها، فضاها و عناصری گفته می‌شود که چون در شهر و خیابان و در کل در فضای باز نصب شده‌اند و استفاده عمومی دارند، به این اصطلاح معروف شده‌اند.

 

مبلمان شهری

مبلمان شهری

 

انسان و شهرنشینی

انسان موجودی است متمدن و صاحب هویت، از بدو خلقت تاکنون به کمک عقل و دانش خود منشاء تغییرات مثبت و منفی فراوانی در جهان خلقت شده است. گاهی به طبیعت و پیرامون خود هویت بخشیده است و گاهی هم هویت آن‌ها را ستانده است. این موجود هوشمند و مختار در مسیری تکاملی تا فراسوی آسمان‌ها نیز گام برداشته است.

انسان زندگی را از غارنشینی آغاز نمود، آتش را به خدمت گرفت، حیوانات سرکش را رام کرد، از آب و خاک بهترین بهره‌وری را برد تا کشاورزی و دامداری را بنیان نهاده و توسعه بخشید.

زندگی اجتماعی را آغاز نمود، آبادی‌ها، روستاها و شهرها را با خلاقیت و نبوغ خود پایه گذاری کرد و امروز در تداوم همان مسیر همچنان تمام عناصر طبیعت را برای رفاه و آسایش خود بکار می گیرد و این سیر پیشرفت و توسعه با سرعتی خیره کننده در حال گذر است.

 

مبلمان شهری

مبلمان شهری

 

زیرساخت‌های شهری و توسعه آن

یکی از بزرگترین ابداعات بشر ایجاد زیرساخت‌های شهری و توسعه‌ی شهر نشینی است. امروز شهرها را نماد توسعه و پیشرفت ذهن خلاق انسان می‌دانند. در دنیای مدرن امروز به کمک فناوری‌های پیشرفته اَبَر شهرهایی طراحی و ساخته می‌شود که باور وجود چنان فضاهایی بیشتر به تخیلات می‌ماند تا واقعیت، ولی چاره‌ای جز باور آن‌ها نداریم.

در صنعت شهرسازی و زیباسازی فضاهای شهری اصطلاحی تحت عنوان مبلمان شهری بکار برده می‌شود که ممکن است کمی ابهام برانگیز باشد سوال این است مبلمان شهری چیست و منظور از به کار بردن این اصطلاح چه می‌باشد.

همانگونه که گفتم انسان به شهرها هویت می‌بخشد و این هویت همان عناصری هستند که از فرهنگ و تمدن تاریخی بشر نشأت گرفته‌اند یعنی شهرنشینی منبعث از هویت و فرهنگ شهروندان است به عبارتی مسئولان و برنامه‌ریزان شهری سعی می‌کنند تا با تأسی به آداب، فرهنگ و هویت شهروندان فضاهای شهری خود را طراحی و زیباسازی نمایند و این کار همان بحث مبلمان شهری است.

 

نمونه نیمکت ابتکاری

نمونه نیمکت

 

انسان موجودی زیبا و زیباپسند است به قول شاعر زندگی زیباست ای زیبا پسند / زنده اندیشان به زیبائی رسند. بنابراین همیشه در پی طرح‌های زیبا و فضاهای مسحور کننده است. شهرها را به زیبائی طراحی می‌کند و از فناوری‌های پیشرفته در زمینه‌های نور، صدا، و سایر جلوه‌های بصری برای زیباتر شدن آن‌ها استفاده می‌کند تا احساس آرامش بیشتری در شهروندان ایجاد نماید.

 

تعریف مبلمان شهری

«به مجموعه اجزایی که در فضاهای شهری چیده می‌شوند و به استفاده عموم جهت رفع نیازهای زیست محیطی می‌رسند و منظر و هویت شهری را، تحت شعاع قرار می‌دهد، مبلمان شهری گویند.»

 

نقش اصلی مبلمان شهری

نقش اصلی مبلمان شهری در سطح خیابان‌ها و فضاهای شهری ایجاد مکان‌هایی است که زبان ناطق هویت انسان و منظر شهری مطلوب، باشد.

 

محصولات برتر سپهر صنعت آداک:

# تلویزیون شهری , پروژکتور led , وال واشر , لایت بار , برج نوری , مجموعه بازی کودکان , مخزن زباله , ست ورزشی

مبلمان شهری
دریافت 115رای - 3.8

نشانی دفتر :

یوسف آباد، خیابان شهید فتحی شقاقی، بین چهلستون و بیستون پلاک 72 ساختمان صبا، طبقه 6 واحد 21

تلفن های تماس دفتر:

88104805 - 88104806 - 88108581
88108578 - 88712982 - 88712583


فکس :

88104806 - 021

مدیریت :

رحیمیان : 09122880541


ارتباط با شرکت سپهر صنعت آداک