مبلمان شهری

توسط 15 ژانویه, 2019 ژوئن 26th, 2019 مبلمان شهری

 

مبلمان شهری : شرکت سپهر صنعت آداک سال‌هاست با سابقه درخشان در این صنعت مشغول خدمت‌ رسانی‌ ست. این گونه باید شروع کرد که، در فضای میان ساختمان‌ها و بناها، عناصر مکملی نیاز است تا زندگی را سامان بخشد، تجهیزاتی که همچون اثاث یک خانه، امکان زندگی را در فضای محصور میان سنگ و بتن و شیشه فراهم آورد.

معنی مبلمان شهری چیست؟

مبلمان شهری به مجموعه وسیعی از وسایل، اشیاء، دستگاه‌ها، نمادها، خرده بناها، فضاها و عناصری گفته می‌شود که چون در شهر و خیابان و در کل در فضای باز نصب شده‌اند و استفاده عمومی دارند، به این اصطلاح معروف شده‌اند.نقش اصلی مبلمان شهری در سطح خیابان‌ها و فضاهای شهری ایجاد مکان‌هایی است که زبان ناطق هویت انسان و منظر شهری مطلوب، باشد. سایت ویکی پدیا را در خصوص Street furniture می توانید مطالعه بفرمایید.

هدف استفاده از مبلمان شهری

هدف طراحی شهری و مبلمان آن ایجاد محیطی خلاق و پرونده برای مردمی است که در آن زندگی می‌کنند. چنین محیطی با گوناگونی بسیار، آزادی انتخاب به افراد می‌دهد و زمینه خلاقیت را فراهم می‌آورد. فضای شهر حداکثر ارتباط را با مردم و زیستگاه پیرامونشان برقرار می‌سازد و تنها یک وسیله با نام امکانات مناسب شهری برای در اختیار گذاردن تمام این‌ها دردست دارد.

انسان و شهرنشینی

انسان موجودی است متمدن و صاحب هویت، از بدو خلقت تاکنون به کمک عقل و دانش خود منشاء تغییرات مثبت و منفی فراوانی در جهان خلقت شده است و به طبیعت و پیرامون خود هویت بخشیده است. این موجود هوشمند و مختار در مسیری تکاملی تا فراسوی آسمان‌ ها نیز گام برداشته است.

قانون حفظ و گسترش فضای سبز در شهرها
خواندن مقاله

انسان زندگی را از غارنشینی آغاز نمود، آتش را به خدمت گرفت، حیوانات سرکش را رام کرد، از آب و خاک بهترین بهره‌ وری را برد تا کشاورزی و دامداری را بنیان نهاده و توسعه بخشید. آبادی‌ها، روستاها و شهرها را با خلاقیت و نبوغ خود پایه گذاری کرد و امروز در تداوم همان مسیر همچنان تمام عناصر طبیعت را برای رفاه و آسایش خود بکار می گیرد و این سیر پیشرفت و توسعه با سرعتی خیره کننده در حال گذر است.

 

 

 

زیرساخت‌های شهری و توسعه آن

یکی از بزرگترین ابداعات بشر ایجاد زیرساخت‌های شهری و توسعه‌ی شهر نشینی است. امروز شهرها را نماد توسعه و پیشرفت ذهن خلاق انسان می‌دانند. در دنیای مدرن امروز به کمک فناوری‌های پیشرفته اَبَر شهرهایی طراحی و ساخته می‌شود که باور وجود چنان فضاهایی بیشتر به تخیلات می‌ماند تا واقعیت، ولی چاره‌ای جز باور آن‌ها نداریم.

در صنعت شهرسازی و زیباسازی فضاهای شهری اصطلاحی تحت عنوان مبلمان شهری بکار برده می‌شود که ممکن است کمی ابهام برانگیز باشد سوال این است مبلمان شهری چیست و منظور از به کار بردن این اصطلاح چه می‌باشد.

هویت شهری

همانگونه که گفتم انسان به شهرها هویت می‌بخشد و این هویت همان عناصری هستند که از فرهنگ و تمدن تاریخی بشر نشأت گرفته‌اند یعنی شهرنشینی منبعث از هویت و فرهنگ شهروندان است به عبارتی مسئولان و برنامه‌ریزان شهری سعی می‌کنند تا با تأسی به آداب، فرهنگ و هویت شهروندان فضاهای شهری خود را طراحی و زیباسازی نمایند و این کار همان بحث مبلمان شهری است.

جایگاه و تاثیر فضای سبز در شهرها
خواندن مقاله

 

 

انسان موجودی زیبا و زیباپسند است به قول شاعر زندگی زیباست ای زیبا پسند، زنده اندیشان به زیبائی رسند. بنابراین همیشه در پی طرح‌های زیبا و فضاهای مسحور کننده است. شهرها را به زیبائی طراحی می‌کند و از فناوری‌های پیشرفته در زمینه‌ های نور، صدا و سایر جلوه‌ های بصری برای زیباتر شدن آن‌ها استفاده می‌کند تا احساس آرامش بیشتری در شهروندان ایجاد نماید.

مبلمان شهری
4.2 امتیاز از 172 رای

7 نظر

 • Avatar صنعت کاران پردیس گفت:

  سلام سپهر صنعت آداک چند ساله مبلمان شهری کار میکنه ؟ اصلا کار میکنین؟

  • Avatar Web Master گفت:

   سلام کاربر گرامی، شرکت ما سابقه تقریبا 11 ساله داره در زمینه مبلمان شهری. در بخش محصولات ما: تلویزیون شهری، برج نوری، پایه پرچم، پروژکتور led، وال واشر، و بسیاری محصولات دیگر رو هم لطفا ببینین، ممنون از نظر شما. موفق و پیروز باشید.

 • Avatar افسانه رضایی گفت:

  سلام سایت بسیار زیبایی دارید، اگر امکانش هست کپی مطالب رو اجازه بدین انجام بشه برای ما که دانشجو هستیم، خیلی ممنون

 • Avatar رضا گفت:

  مقاله جالب با چیدمان قشنگی شده آفرین

  • Avatar Web Master گفت:

   با تشکر از شما که وقت گذاشتین، در بخش نوشته های جدید میتونید از مقالات و نوشته های بیشتری در زمینه تلویزیون شهری، برج نوری، پروژکتور led، مخزن زباله، کفپوش و چمن مصنوعی و بسیاری موارد دیگه هم بازدید کنید.

دیدگاه خود را ثبت کنید