مجموعه بسیار زیبا از المان شهری

(نمونه المان بیانی)

المان شهری های بسیار زیبا نصب شده در سطح دنیا

 نمونه ای زیبا از صنعت المان شهری و نورپردازی نصب شده در محل رفت و آمد عابرین در خیابان های پر آمد و شو شهری، محیطی همراه با آرامش برای عابرین خلق کرده است.

نمونه خلاقانه و نورانی – محیط های باز و فضای سبز

(نمونه المان نمایشی)

نمونه المان شهری از گل های نورانی

این نوع المان برگرفته از الگوهای طبیعی مانند : گل ها و درختان، ساخته شده، به سبب افزودن نشانه هایی از طبیعت در دل محیط های سرد و صنعتی مدرن امروزی شهرها، علاوه بر افزایش زیبایی محیط باعث ایجاد حسی خوب در عابرین می شود.

المان شهری نصب شده در میدان شهر

(نمونه المان بیانی)

المان شهری مدرن نصب شده در شهر

نمونه المان های ساخته شده مفهومی در داخل کشور از سمبل ها و نمونه هایی خاص و مناسبتی ، علاوه بر افزایش زیبایی در میادین شهر ها، حس آرمانی را در ذهن مخاطب تداعی می کند.

المان شهری ابزاری قدرتمند جهت زیباسازی شهری

المان شهری : این ترکیب، دارای یک نظام هندسی و تعادلی پایدار و زیباست. افراد را به گونه ای جذب خود می نماید، که تا مدت ها در آن منطقه از شهر به صورت سمبلیک مشخصه ای برای شناخت شهر در منطقه مورد نظر شناخته شده و در واقع جزء شاخصه های شهری محسوب می گردد.

اهمیت المان های شهری در حوزه توریسم

این خصوصیت به ویژه برای توریست ها و کسانی که کمتر به منطقه ی مورد نظر رفت و آمد می کنند اهمیت دارد. در مسیر یابی و آدرس دهی صحیح برای پیدا نمودن یک منطقه خاص شهری، مشخصه و نماد خاص آن منطقه اهمیت دارد. این نماد در شناخت منطقه و چه بسا برگرفته از اتفاق یا تاریخچه ای خاص در محل مورد نظر می باشد و به نکته ای خاص در آن محل اشاره می کند و با تاریخچه ای عجین می باشد. ذهن با برده شدن نام منطقه مذبور ناخودآگاه به دنبال شاخصه ها و ویژگی های بارز آن منطقه، المان شهری مورد نظر را در خود تصویر سازی خواهد کرد.

انواع المان

 • المان نمایشی
 • المان بیانی
 • المان عملکردی

المان نمایشی

همانگونه که از نام این المان مشخص است، صرفا جنبه نمایشی و با هدف قرار دادن گروه خاصی از اقشار جامعه که در زمینه خاص هنری مطالعه دارند تهیه و تولید می گردد. تعداد این نوع المان در سطح شهر معمولا کم و در مکان هایی مانند: گالری ها، نمایشگاه آثار هنری، بیشتر دیده می شود.

المان بیانی

این نوع از المان بر خلاف نمونه نمایشی در مکان های عمومی و با مخاطب عام و به طور کل افرادی که در مقوله هنر اطلاعات چندانی نیاز ندارند ارتباط برقرار می کند. به طور خلاصه بیان گر مفاهیم خاصی هستند که جهت انتقال پیام یا مفهومی به مخاطب ساخته می شوند و محل نصب و استقرار این المان ها معمولا در سطح شهر و میادین می باشد.

المان عملکردی

بر خلاف دو نمونه گفته شده در بالا، طراحی و ساخت این نوع از المان شهری نیازمند تحقیق و مطالعه در زمینه برخی نیازهای خاص انسانی برای استفاده بهینه در فضاهای نصب، طراحی و تولید می گردد. برای روشن شدن موضوع و انتقال بهتر مفهوم المان عملکردی می توان به نمونه هایی مانند : ایستگاه اتوبوس، دکه های روزنامه، باجه تلفن، محیط وسیع تری مانند مترو و برخی دیگر از تاسیسات موجود شهری اشاره نمود.

المان های جالب و خلاقانه نصب شده در دنیا

نمونه های جالب، عجیب و خلاقانه از المان های نصب شده در سرتاسر دنیا، که همگی این آثار نشان دهنده طرز فکر های متفاوت و هنرمندانه سازندگان آن هاست و همگی نمونه های چشم نواز و زیبایی هستند که تاثیر زیادی در تغییر چهره شهرها و زندگی خشک ماشینی دارند. در این تصاویر به خوبی می توان قدرت المان های شهری را حس نمود و به لزوم استفاده این محصولات پی برد.

منبع برخی تصاویر: www.pinterest.com

شماره های تماس با کارشناسان ما : 88108578 - 88104805 - 88108581 (021)

اهداف المان های شهری

در پایان و به طور خلاصه برخی از اهداف المان شهری می تواند اطلاع رسانی و معرفی منطقه ای خاص به لحاظ تاریخی، جغرافیایی، فرهنگی و ویژگی های خاص مردم آن منطقه بوده و یا به اتفاق یا رویداد خاصی در منطقه مزبور اشاره کند که همه اینها در برقراری ارتباط بهتر مخاطبین و کسانی که به آن محل، رفت و آمد دارند با منطقه مورد نظر موثر است. ست ورزشی، کفپوش و چمن مصنوعی، آلاچیق و محصولات led همگی تاثیر بسیار مهمی در کنار المان های شهری، در زیباسازی و چشم نواز کردن محیط های شهری دارند. در بخش دیدگاه تجربه های خود در این زمینه و یا سوال ها و پیشنهاد های خودتون رو با ما به اشتراک بگذارید.

نمونه های تولید شده در سراسر ایران

ارسال دیدگاه، سوالات و پیشنهادات، از گفتگو با شما خوشحال خواهیم شد.

 

6 نظر

 • Avatar سیدمجتبی سیدآموزنده گفت:

  سلام خداقوت قیمت آبشار رو میخوام
  همچنین سرویس بهداشتی یک ودوچشمه راهرودار

  • Web Master Web Master گفت:

   سلام وقت شما بخیر جناب آموزنده، لطفا با شماره های واحد فروش ما : 88104805- 88104806- 88108581 تماس بگیرید ، یا در صورت امکان شماره تماس خودتون رو بفرستین باهاتون تماس میگیرن، موفق باشید.

 • Avatar محدثه پیرهادی گفت:

  چقدر این تصاویر قشنگ و جالبه!! واقعا المان شهری برای ما بچه های رشته هنر و معماری خیلی هیجان انگیزه، میتونیم بهتون سفارش بدیم یا مشاوره بگیریم؟

  • Web Master Web Master گفت:

   سلام بازدید کننده گرامی، بسیار خوشحالیم مورد توجه قرار گرفت، بله حتما با ما تماس بگیرید، کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما هستند. تلفن های تماس در سایت ذکر شده ، با این حال با شماره های : 88104805- 88104806-88108581-88108578 تماس بگیرید، در بخش المان شهری و مبلمان شهری و دیگر محصولات ما خوشحال میشیم با ما در تماس باشید.

دیدگاه خود را ثبت کنید