مجموعه بسیار زیبا از المان شهری – (نمونه المان بیانی)

المان های شهری بسیار زیبا نصب شده در سطح دنیا

نصب شده در محل رفت و آمد عابرین در خیابان‌های پر‌تردد شهری، محیطی همراه با آرامش برای عابرین خلق کرده است.

نمونه خلاقانه و نورانی – (نمونه المان نمایشی)

نمونه المان شهری از گل های نورانی

این نوع المان برگرفته از الگوهای طبیعی مانند: گل‌ها و درختان، ساخته شده، به سبب افزودن نشانه هایی از طبیعت در دل محیط‌های سرد و صنعتی مدرن امروزی شهرها، علاوه بر افزایش زیبایی محیط باعث ایجاد حسی خوب در عابرین می‌شود.

المان شهری در میدان شهر – (نمونه المان بیانی)

المان شهری مدرن نصب شده در شهر

نمونه المان‌های ساخته شده مفهومی در داخل کشور از سمبل‌ها و نمونه‌هایی خاص و مناسبتی، علاوه بر افزایش زیبایی در میادین شهر‌ها، حس آرمانی را در ذهن مخاطب تداعی می‌کند.

المان شهری چیست؟

المان شهری – این ترکیب، دارای یک نظام هندسی و تعادلی پایدار و زیباست. افراد را به گونه‌ای جذب خود می‌نماید، که تا مدت ها در آن منطقه از شهر به صورت سمبلیک مشخصه‌ای برای شناخت شهر در منطقه مورد نظر شناخته شده و در واقع جزء شاخصه‌های شهری محسوب می‌گردد.

اهمیت المان شهری در حوزه توریسم

این خصوصیت به ویژه برای توریست‌ها اهمیت دارد. کسانی که کمتر به منطقه مورد نظر رفت و آمد می‌کنند. در مسیر یابی و آدرس دهی صحیح برای پیدا نمودن یک منطقه خاص شهری، مشخصه و نماد خاص آن منطقه اهمیت دارد. این نماد در شناخت منطقه و چه بسا برگرفته از اتفاق یا تاریخچه ای خاص در محل مورد نظر می‌باشد و به نکته‌ای خاص در آن محل اشاره می‌کند و با تاریخچه ای عجین می باشد. ذهن با برده شدن نام منطقه ناخودآگاه به دنبال شاخصه‌ها و ویژگی‌های بارز آن منطقه، المان شهری مورد نظر را در خود تصویر‌سازی خواهد کرد.

انواع المان

 • المان نمایشی
 • المان بیانی
 • المان عملکردی

المان نمایشی

همانگونه که از نام این المان مشخص است، صرفا جنبه نمایشی دارد. با هدف قرار دادن گروه خاصی از اقشار جامعه که در زمینه خاص هنری مطالعه دارند تهیه و تولید می‌گردد. تعداد این نوع المان در سطح شهر معمولا کم است. در مکان‌هایی مانند: گالری‌ها، نمایشگاه آثار هنری، بیشتر دیده می شود.

المان بیانی

این نوع از المان بر خلاف نمونه نمایشی در مکان‌های عمومی نصب می شود. با مخاطب عام و به طور کل افرادی که در مقوله هنر اطلاعات چندانی نیاز ندارند ارتباط برقرار می کند. به طور خلاصه بیان‌گر مفاهیم خاصی هستند. جهت انتقال پیام یا مفهومی به مخاطب ساخته می‌شوند. محل نصب و استقرار این المان ها معمولا در سطح شهر و میادین می‌باشد.

المان عملکردی

بر خلاف دو نمونه گفته شده در بالا، طراحی و ساخت این نوع از المان شهری نیازمند تحقیق و مطالعه در زمینه برخی نیازهای خاص انسانی برای استفاده بهینه در فضاهای نصب، طراحی و تولید می‌گردد. برای روشن شدن موضوع و انتقال بهتر مفهوم المان عملکردی می توان به نمونه‌هایی مانند : ایستگاه اتوبوس، دکه‌های روزنامه، باجه تلفن، محیط وسیع تری مانند مترو و برخی دیگر از تاسیسات موجود شهری اشاره نمود.

المان‌های جالب و خلاقانه نصب شده در دنیا

نمونه‌های جالب، عجیب و خلاقانه از المان‌های نصب شده در سرتاسر دنیا. همگی این آثار نشان دهنده طرز فکر های متفاوت و هنرمندانه سازندگان آن‌ها است. همگی نمونه‌های چشم نواز و زیبایی هستند که تاثیر زیادی در تغییر چهره شهرها و زندگی خشک ماشینی دارند. در این تصاویر به خوبی می توان قدرت المان‌های شهری را حس نمود و به لزوم استفاده این محصولات پی برد.

منبع برخی تصاویر: www.pinterest.com

شماره های تماس با کارشناسان ما : 88108578 - 88104805 - 88108581 (021)

اهداف المان های شهری

در پایان به‌طور خلاصه برخی از اهداف المان شهری را باهم مرور کنیم. اطلاع رسانی و معرفی منطقه‌ای خاص به لحاظ تاریخی، جغرافیایی، فرهنگی. به ویژگی های خاص مردم آن منطقه  و یا به اتفاق یا رویداد خاصی در منطقه مزبور اشاره کند. این موارد در برقراری ارتباط بهتر کسانی که به آن محل و منطقه، رفت و آمد دارند موثر است. گلدان شهری، تلویزیون شهری و مجموعه المان هایی که به زیبایی شهری می‌پردازند، تاثیر بسیار مهمی، در چشم نواز کردن محیط‌های شهری دارند. در بخش دیدگاه تجربه‌های خود در این زمینه و یا سوال‌ها و پیشنهاد‌های خودتون رو با ما به اشتراک بگذارید.

4.3 / 5 - (170 امتیاز)

تصاویر المان شهری

بیشتر بخوانیم مطالب پربازدید و محصولات مشابه
پاسخ‌گوی سوالات شما هستیم سوال شما توسط کارشناسان سپهر صنعت آداک پاسخ داده می‌شود

7 نفر دیدگاه خودشون رو ثبت کردند

 • Avatar M.R گفت:

  شرکت سپهرصنعت آداک پیشرو در ارائه بهترین المانهای شهری است. خسته نباشید خدا قوت

 • Avatar سیدمجتبی سیدآموزنده گفت:

  سلام خداقوت قیمت آبشار رو میخوام
  همچنین سرویس بهداشتی یک ودوچشمه راهرودار

  • Web Master Web Master گفت:

   سلام وقت شما بخیر جناب آموزنده، لطفا با شماره های واحد فروش ما : 88104805- 88104806- 88108581 تماس بگیرید ، یا در صورت امکان شماره تماس خودتون رو بفرستین باهاتون تماس میگیرن، موفق باشید.

 • Avatar محدثه پیرهادی گفت:

  چقدر این تصاویر قشنگ و جالبه!! واقعا المان شهری برای ما بچه های رشته هنر و معماری خیلی هیجان انگیزه، میتونیم بهتون سفارش بدیم یا مشاوره بگیریم؟

  • Web Master Web Master گفت:

   سلام بازدید کننده گرامی، بسیار خوشحالیم مورد توجه قرار گرفت، بله حتما با ما تماس بگیرید، کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما هستند. تلفن های تماس در سایت ذکر شده ، با این حال با شماره های : 88104805- 88104806-88108581-88108578 تماس بگیرید، در بخش المان شهری و مبلمان شهری و دیگر محصولات ما خوشحال میشیم با ما در تماس باشید.

دیدگاه خود را ثبت کنید