Skip to main content
 

فروش انواع مخزن زباله گالوانیزه و پلی اتیلن

ساخت و فروش انواع مخزن های زباله شهری، در طرح های متنوع در کارگاه پیشرفته سپهر صنعت آداک

مخزن زباله

مخزن زباله در حجم های مختلف، جنس و متریال متنوع ساخته شده و تولید می گردد. عمومی ترین متریال به کار رفته گالوانیزه و پلی اتیلن، در حجم های 660، 770 و 1100 لیتری است. مخزن زباله باید آشکار و قابل روئیت باشد ولی مزاحمتی ایجاد نکنند، مخازن نیاز به تیرک جداگانه ندارند، ولی می توانند با تیرهای چراغ برق، ایستگاه اتوبوس و نشانگان خیابان ها تثبیت شوند. درفضاهای خطی موجود در طول خیابان، باید در فاصلۀ 30 تا 50 متری از هم قرار بگیرند. ولی در جاهایی مانند غذاخوری ها (ساندویچی ها و فروشگاه های غذاهای آماده) سینماها و شیرینی فروشی ها می توان تعداد آن ها را افزایش و در بیرون ساختمان های شهری، به دلایل امنیتی آنها را کاهش داد.

محل قرارگیری

مکان یابی و جا نمایی مخزن زباله اهمیت زیادی در چگونگی استفاده از آن ها و همچنین منظر شهری دارد. پیاده روهای پر عبور که برای گذران اوقات فراغت استفاده می شوند و یا پارک ها به تعداد بیشتری از این محصول نیاز دارند. همچنین نوع زباله تولیدی (خشک یا تر) و حجم شیرابه آن نیز در جانمائی آن ها موثر است. در صورت تولید شیرابه از قراردادن آن ها در مجاورت درخت ها یا فضای سبز شهری باید خودداری نمود. همچنین به سهولت دسترسی عابران باید توجه داشت.

عوامل تاثیر گذار بر طراحی :

 • مقاوم در برابر تخریب و فرسودگی
 • استفاده از مصالحی با نیاز به مراقبت کمتر
 • سهولت تخلیه و تمیزکردن
 • غیر قابل سرقت بودن
 • مقاوم در برابر هر نوع عامل آتش زا
 • پوشش دهنده زباله های داخل آن
 • نصب و تثبیت اجزا و قطعات آن

مخزن زباله گالوانیزه مکعبی

مخزن زباله گالوانیزه مکعبی

ماشین مخصوص حمل مخزن

ماشین مخصوص حمل مخزن زباله

با ما در تماس باشید 88104805 و 88104806

نمونه مناسب محل نگهداری

محل منایب نگهداری مخازن زباله

مخزن گالوانیزه تولید سپهر صنعت آداک

نمونه مخزن گالوانیزه تولید شده

کارگاه برش ورق گالوانیزه

کارگاه برش و خم ورق مخزن زباله

حداقل گنجایش یک مخزن زباله

در مرکز شهر باید 50 لیتر باشد در مناطق بزرگ یا در پیاده روهای پر رفت و آمد بهتر است از مخازنی با حجم 50 تا 100 لیتر استفاده شود. برای مکان هایی که واحدهای صنفی خوراکی دارند نظیر اغذیه فروشی ها و یا آب میوه ها می توان از مخازن بزرگتر قابل حملی استفاده نمود که حتما باید درب دار باشند. گنجایش و نگهداری، با هم نسبت مستقیم دارند، زمانی بی فایده می شوند که مرتب تمیز نشوند. بنابراین، موقعیت و محل و نوبت های تخلیه، حجم آنها را تعیین می کند. مخازن زباله گالوانیزه از عناصر مطلوب مبلمان شهری نیستند و متاسفانه در کشور ما غالبا رنگ های نامناسبی دارند و بسیار جلب توجه می کنند.

محل نصب و نوع رنگ

مخازن زباله را باید هنگامی که مورد نیاز هستند قابل رویت باشند. در غیر این صورت می بایست در فرم خیابان یا پارک حل شوند و مزاحمتی ایجاد نکنند. توصیه می شود اکیدا از بکار بردن رنگ های قرمز، زرد و نارنجی به عنوان رنگ غالب خودداری شود. این رنگ ها به دلیل تضاد شدید با پیرامون خود سایر فضاهای شهری را تحت تاثیر قرار می دهند. مناسب ترین ترکیب استفاده از طیف خاکستری به همراه مقدار کمی سبز یا نارنجی است. رنگ ها در فرهنگ شهر نشینی ایرانی باید چرک تاب باشند.

تنوع جنس بدنه در مخزن ها :

فایبرگلاس

فرم دهی و ساخت متنوعی را فراهم می آورد که در صورت استفاده از رزین مناسب می توان محصولاتی مقاوم در برابر ضربه، آتش سوزی و اسید شیرابه تولید کرد که رنگ پذیری مناسبی داشته باشند.

بتن

نیاز به نگهداری چندانی ندارد ولی به دلیل ضخامت، فقط شکل های ساده را می توان با آن به دست آورد. روکش های سنگ دانه ای آشکار، بافتی ایجاد می کنند که هم اقتصادی و هم با دوام است.

چوب

باید با سطل فولادی روکوبی شده در مخزن مورد استفاده قرار گیرد. چوب، ناخوشایند نیست و برای هر دو محیط رسمی و غیر رسمی مناسب است. پوشش آن ممکن است فولاد گالوانیزه، شبکه توری پلاستیکی یا پلی اتیلن باشد.

لزوم وجود درپوش در مخازن

در صورت امکان باید روی مخزن را پوشاند. این درپوش ها به کاهش بو کمک می کند و تجمع حشرات را به حداقل می رساند. علاوه برآن، مانع ریخت و پاش زباله توسط باد می شود. به درپوش ها می توان زنجیری متصل کرد یا با یک در لولایی که به راحتی و بدون نیاز به نیروی خاصی عمل کند. برای شست و شوهای دوره ای بهتر است حفره هایی برای تخلیه آب تعبیه شود که امکان دفع آب باران را نیز داشته باشد. مناطقی که در آنها امنیت از اهمیت بسیاری برخوردار است، زباله های داخل باید قابل رویت باشد، برای مثال، مخزن پاسُتونی بدون در بسیار مناسب است گاهی در مناطق کاملا امنیتی ممکن است هیچ سطلی تعبیه نشود. در بخشی دیگر میتوانید. در بخش نمونه کار محصولات سپهر صنعت آداک می توانید تنوع مخازن زباله تولید شده سپهر صنعت آداک را مشاهده بفرمایید. دیدگاه و تجربه کاری در این زمینه و یا سوال های خودتون را با ما در میان بگذارید.

4.5 / 5 - (334 امتیاز)
بیشتر بخوانیم مطالب پربازدید و محصولات مشابه
 • مجموعه بازی پلی اتیلن کودکان تجهیزات پارکی کودکان به‌صورت یک مجموعه در طرح‌ها و شکل‌های متفاوت .
 • تلویزیون شهری تابلوهای تبلیغاتی غول‌پیکر شهری با کیفیت و عمر بسیار بالا.
 • برج نوری سازه فلزی مرتفع نورپردازی قدرتمند از 6 متر تا 70 متری.
 • المان شهری ساخت سمبل‌های جهت یادآوری اشخاص مهم و مناطق جغرافیایی خاص و یا تاریخ کشورها.
پاسخ‌گوی سوالات شما هستیم سوال شما توسط کارشناسان سپهر صنعت آداک پاسخ داده می‌شود