Skip to main content

گلدان شهری زیبا و مدرنُ نصب شده در میدان شهر

نمونه مدرن با رنگ جذاب، نصب شده در میدان شهر

این مطلب را به اشترا ک بگذارید

گلدان شهری چیست و چه کاربردی دارد؟

گلدان شهری نام ظرفی است که معمولا در آن گل و گیاه مصنوعی و تزیینی و یا حتی طبیعی قرار می دهند. باعث زیبایی محیط پیرامون خود می گردد و اکثرا از دو جنس فایبر گلس و بتن تهیه می شود.

کاربرد و جنس گلدان ها

بعضی از گلدان ها کاربرد تزئینی دارند و بر روی آنها طرحها و نقش های زیبایی کشیده شده است. گلدان ها بیشتر از شیشه، پلاستیک و سرامیک ساخته می‌شوند. گلدان برای جاهای مختلفی همچون، لبهٔ پنجره، آویزان، باغ، محل کار، راهرو و… ساخته می‌شود. بعلاوه گلدان هایی نیز وجود دارند که جهت زیباسازی فضای شهر در نقاط مختلی از شهر بسته به آن محل مورد استفاده قرار می گیرند. اصطلاحا به آن ها گلدان های شهری گفته می شود. نمونه این گلدان ها را در تعداد بسیار زیاد می توان در پل طبیعت تهران مشاهده کرد. در پارک ها و فضاهای سبز می توانید شمار زیادی از این گلدان های شهری را مشاهده کنید. در کنار برج نوری، نیمکت های مدرن، کفپوش و چمن مصنوعی و آلاچیق های مورد استفاده در این پارک ها بخش مهمی از المان شهری را تشکیل می دهند.

محل مناسب قرارگیری گلدان

گلدان به عبارتی جای گل به معنی محل زندگی (رویش) گل یا گیاه می‌باشد. بعصی از گلدان ها جهت زیبایی و دکوراسیون چیده و داخل آن نیز با گیاهان زینتی کاشته می‌شود گلدان‌هایی هستند که جهت محافظت کاشته می‌شوند و در محل‌هایی کار گداشته می‌شوند که مانع ورود، دید، و حتی ترافیک شود. بعضی از آنها را نیز جهت پرچین و یا ایمنی در لبه پله‌ها و بلندی‌ها قرار می‌دهند.

مزایای یک گلدان شهری

  • مقاوم در برابر شرایط جووی از جمله UV خورشید، یخ زدگی، بارندگی
  • طراحی زیبا و منحصر بفرد
  • تولید به رنگ های سفارشی بنا به درخواست مشتری
  • حمل و نقل و کار بری آسان

4.2 / 5 - (161 امتیاز)

ارسال دیدگاه، سوالات و پیشنهادات، از گفتگو با شما خوشحال خواهیم شد.