Skip to main content
 

ساخت و فروش انواع وال واشر

وال واشر (پروژکتور های خطی) جهت نورپردازی - زیباسازی محیط داخلی و نمای ساختمان

وال واشر چیست؟

وال واشر Wall Washer را می‌توان پروژکتورهای کوچک خطی دانست که از کنار هم قرار گرفتن تعدادی لامپ ال ای دی (LED) تشکیل شده اند و به صورت خطی قادر به تولید نور هستند. این لامپ ها در چیدمان ها و اندازه‌های مختلف در کنار یکدیگر قرار گرفته و روی آن‌ها یک لنز قرار می‌گیرد. این لنز موجب متمرکز شدن نور این ال ای دی‌ها می‌شود. سپس این لامپ‌ها توسط قطعه‌ای آلومینیومی پوشانده می‌شوند، که قاب آن را تشکیل می‌دهد. در نهایت این ال ای دی های متصل به‌هم توسط یک سوکت به برق متصل می‌شوند. به‌طور کلی کاربرد اصلی این نمونه از پروژکتور‌خطی، روشنایی و نورپردازی نمای خارجی یا نمای ساختمان، دیوارها، پل‌ها و حتی نماهای داخلی از جمله : هتل‌ها، کافه‌ها، مراکز تفریحی، سینماها و بسیاری کاربردهای متنوع دیگر است.

نمونه کار شده وال واشر (wall washer)

نمونه مدیریت شده از شرکت v-showlight

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

اجزای اصلی وال واشر

1- LED

نوری که از وال واشر مشاهده می شود توسط ال ای دی ها ( همه چیز درباره led ) تولید شده است. ال ای دی های موجود در وال واشر از نوع پاور 1 واتی هستند. ال ای دی پاور به دلیل نوردهی بالا، تولید حرارت نیز میکند لذا برای جلوگیری از تولید بالای حرارت، توان این ال ای دی ها را 1 وات در نظر می گیرند. با این حال اگر از وال واشرهایی با تعداد بالای ال ای دی استفاده می کنید باید حرارت تولید شده را کنترل کنید. برای این کار می توانید از هیت سینک استفاده کنید.

2- بدنه

بدنه یا همان هیت سینک از جنس آلومینیوم مرغوب و با کیفیت است چرا که این فلز به سرعت حرارت را جذب و آن را از دست میدهد. اگر این بدنه نازک و بی کیفیت باشد و سطح تماس آن با ال ای دی، کوچک باشد از طول عمر وال واشر میکاهد چرا که حرارت، درون ال ای دی ها باقی می ماند. دقت کنید که همواره قیمت ارزان تر نشانه ی خوبی نیست و گاهی از کیفیت پایین محصول نشات میگیرد لذا در هنگام خرید حتما به کیفیت بدنه وال واشر توجه کنید.

3- لنز

همانطور که اشاره کردیم پس از قرارگیری ال ای دی ها در کنار یکدیگر بر روی آن ها لنز قرار داده می شود تا نور این ال ای دی ها متمرکز شده و در جهت گیری مشخصی منتشر شود. لنز مرغوب و با کیفیت آن است که بدون حباب باشد و شفافیت داشته باشد. لنزها در انواع مختلفی از جمله لنز محدب، مشجر، تخت و یکپارچه (هولدر و لنز یکی هستند) وجود دارند. جهت گیری لنز از زاویه 5 درجه شروع شده و تا 120 درجه و بالاتر نیز میتواند قرار بگیرد. بسته به کاربری وال واشر، مشتری میتواند درجه مورد نظر خود را تنظیم کند.

4- درایور

درایور قطعه مهمی در کارکرد و طول عمر ال ای دی ها است. در واقع درایور موجب میشود تا نور شهر به صورت مناسبی به ولتاژ و جریان مورد نیاز ال ای دی تبدیل شود. از آنجایی که ال ای دی های پاور موجود در وال واشر، حرارت تولید می کنند موجب می شود تا جریان، بالاتر رفته و مصرف ال ای دی ها افزایش یابد. اگر این امر کنترل نشود طول عمر مفید ال ای دی ها را کاهش می دهد و راندمان آن را پایین می آورد و در نهایت وال واشر از کار می افتد.

کیفیت درایورها را می توان از طریق توان و یا راندمان آن ها متوجه شد. هر چه راندمان درایور بالاتر باشد نشان دهنده مرغوبیت درایور است. اغلب درایورها راندمانی بالاتر از 80 درصد دارند. برای این که یک درایور بتواند طول عمر مفید خود را سپری کند باید در رنج توانی خود کار کند و از دو فاز شدن آن جلوگیری به عمل آید. وال واشر با توجه به تعداد لامپ ها، نحوه قرارگیری و اندازه ی آن ها با یکدیگر متفاوت اند و هر کدام برای کاربری خاص خود مورد استفاده قرار می گیرند.

چرا به جای استفاده از پروژکتورها این روزها از وال واشرها به وفور استفاده می شود و ما دلیل استفاده از وال واشر سپهر صنعت آداک چیست ؟

4.1 / 5 - (16 امتیاز)

نمونه تصاویر وال واشر – Wall Washer

برتری های وال واشرهای Ssa

از جمله این برتری ها در خط تولید شرکت سپهر صنعت آداک می توان به نکات نمودار مقابل اشاره نمود:

جنس قاب و بدنه

100%

کیفیت led های استفاده شده

98%

امتیاز و میانگین مصرف

100%

کیفیت PCB

95%

مزایای وال واشر

همانطور که پیشتر اشاره کردیم وال واشر را می توان نوعی پروژکتور خطی دانست. علت این امر آن است که وال واشرها به صورت خطی نور تولید می کنند و بازده نوری آن ها می تواند به میزان پروژکتورها باشد. اما سوال اینجاست که زمانی که می توان از پروژکتورها استفاده کرد چرا باید به سراغ وال واشرها رفت؟ با ما همراه باشید تا پاسخ این سوال را بیابید. کاربرد وال واشرها به طور کلی در نمای ساختمان ها، طراحی داخلی، کافه ها، رستوران ها، پارک ها و سالن های سینما و … است. از این تکنولوژی برای زیباسازی و نوردهی در این مکان ها استفاده می شود. علل این امر که از وال واشر به جای پروژکتور و پروژکتورهای led استفاده می شود.

با توجه به توضیحات ارائه شده در این صفحه، در پایان این نکته حائز اهمیت است، تولید این محصول نیاز به نیروی متخصص و ابزار آلات پیشرفته و به روز جهت کسب و دریافت استاندارد های لازم جهت تولید یک محصول با کیفیت و بی رقیب را دارد که رعایت این موارد موجب می شود:

  • طول عمر بالاتر
  • مقاومت این محصول در شرایط بد جوی و هر نوع آب و هوایی می شود.
  • دارای استاندارد های IP66 – IP67

ارسال دیدگاه، سوالات و پیشنهادات، از گفتگو با شما خوشحال خواهیم شد.