Skip to main content

نیمکت شهری

نیمکت شهری در مجهز سازی فضاهای سبز و باز شهری ابتدایی ترین روش برای احساس آرامش و راحتی در پارک ها صندلی ها و نیمکت های پارک می باشد. طرز قرار گرفتن این صندلی ها و مبلمان شهری باید به صورتی باشد که دسترسی به آن ها آسان و راحت بوده یعنی در سراسر پارک و به تعداد زیاد موجود باشد. صندلی ها و نیکت شهری باید در روبروی مناظر زیبا اما در جایی که در مسیر رفت و آمد افراد قرار نگیرد، واقع شود.

 

نیمکت شهری

نیمکت شهری مدرن و خلاقانه

محل مناسب قرارگیری نیمکت شهری

نیمکت شهری صندلی های مراکز عمومی شهر نیز می تواند برای آسایش و راحتی شهروندان در کنار مراکز خاص مانند ایستگاه ها، کیوسک ها، باجه های تلفن، ظروف زباله و شیرهای آب قرار بگیرند. بیشترین جایی که محل قرار گرفتن صندلی ها در سطح شهر می تواند باشد مراکزی است که رفت و آمد مردم در آنجا زیاد است، بخصوص در مکان هایی که برای استراحت و تفریح مردم باشد. فضاهای باز زیبا و مناسب عمومی به شهروندان این امکان را می دهد تا در کنار یکدیگر از طبیعت اطراف لذت ببرند و با داشتن مکان مناسبی برای نشستن احساس رضایت آنها چندین برابر شود.

نیمکت ها و سلیقه‌ها

افراد مختلف انواع متفاوتی از نیمکت های شهری را می پسندند، که این سلایق متفاوت نحوه طراحی صندلی های پارک را تعیین می کند و به آن تغییراتی می دهد. برای مثال جوانان اغلب بر روی بالای صندلی یعنی تکیه گاه آن می نشینند تا بر روی خود صندلی و این مورد باید در طراحی صندلی های پارک یا فضاهای آزاد شهری مورد توجه قرار گیرد و صندلی هایی را که به این مراکز اختصاص می دهند از استحکام بیشتری در ناحیه پایه ها برخوردار باشد.

 

نیمکت شهری جالب

نیمکت شهری جالب

سلیقه های جدید و قدیم

به طور مثال برای افراد مسن نیمکت هایی که دارای پشت یا تکیه گاه است راحت تر از نوع بدون پشت آن می باشد. در صورتی که برای افراد معمولی صندلی های بدون پشت به آنها این امکان را می دهد تا در دو طرف نیمکت بنشینند. پس این را باید در نظر گرفت که در پارک یا فضای سبز شهری که امکان استفاده اقشار مختلف است باید تمام امکانات رفاهی در نظر گرفته شود و صندلی ها و نیمکت ها طوری برای این مکان ها ساخته شوند تا مورد استفاده بیشتری برای همگان داشته باشند. در همین راستا و برای پیشگیری از خراب کردن مبلمان عمومی شهر باید به این نکته توجه داشت که خرابی بیشتر شامل چه چیزهایی می شود، چه زمانی این خرابکاری ها صورت می گیرد و توسط چه کسانی، سپس برنامه های پیشگیری را به کار بست.

4.2 / 5 - (92 امتیاز)

این مطلب را یه اشتراک بگذارید

بیشتر بخوانیم مطالب پربازدید و محصولات مشابه
  • برج پرچم محصولی مشابه از خانواده برج‌های روشنایی.
  • برج نوری انواع مختلف برج‌های نوری از 6 متر تا 70 متری در سه نوع مختلف.
  • محصولات ما انواع مختلف محصولات مبلمان شهری در خط تولید سپهر صنعت آداک.
  • پروژکتور led ساخت پروژکتورهای led در کارگاه‌های مجهز به ابزار روز با استاندارد IP66-67.
پاسخ‌گوی سوالات شما هستیم سوال شما توسط کارشناسان سپهر صنعت آداک پاسخ داده می‌شود

دیدگاه خود را ثبت کنید